Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Integracyjna majówka w Perle za nami - Powiat Wodzisławski

Integracyjna majówka w Perle za nami

Perłowa majówka już za nami. W ogrodzie Powiatowego Ośrodka Wsparcia PERŁA w Wodzisławiu Śląskim odbył się wczoraj integracyjny piknik dla podopiecznych Ośrodka oraz osób z niepełnosprawnościami z powiatu i okolic.

Festyn Integracyjny w POW PERLA. Na zdjęciu uczestnicy imprezy pozujący do zdjęcia
We wspólnej zabawie, o którą zadbał Tomasz Ciba „Coral” z zespołem oraz Kobiety na walizkach, wzięli udział nie tylko uczestnicy zajęć w „Perle”, ale też podopieczni warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej z Wodzisławia Śląskiego i Gorzyc, osoby korzystające z Ośrodka Wsparcia w Połomi oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Jastrzębiu-Zdroju.
Uczestnikom kibicowali licznie przybyli goście, a wśród nich m.in. rodziny uczestników „Perły”, środowisko lokalne, przewodnicząca i wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu Izabela Tomiczek i Piotr Sobala, przewodnicząca Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych Joanna Rduch-Kaszuba, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim Irena Obiegły oraz szefowie powiatowych ośrodków pomocowych. Radni Tomiczek i Sobala przybyli do „Perły” z prezentem, który ma umilić podopiecznym spędzanie czasu wolnego.
Dla wszystkich przygotowano moc atrakcji, nie tylko muzyczno-tanecznych, ale i kulinarnych. Były też gry i zabawy, konkursy, miniturnieje i wiele innych. Uzdolnieni wokalnie uczestnicy zajęć w „Perle” mieli też okazję zaprezentować się szerszej publiczności. Pomocą uczestnikom służyli wolontariusze z Technikum TEB Edukacja Wodzisław Śląski.
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wśród uczestników pokaz strażacki w wykonaniu druhów i druhen z Ochotniczej Straży Pożarnej Biertułtowy, którzy do „Perły” przyjechali wozem bojowym. Nauka operowania wężem strażackim rychło przekształciła się w zbiorową zabawę we wzajemne oblewanie się, co spowodowało, że na Boguminskiej 15 zrobiło się jeszcze bardziej głośno i jeszcze bardziej wesoło. Mniej zainteresowani mokrą zabawą mogli w tym czasie zobaczyć, jak od środka wygląda prawdziwy wóz strażacki.
Festyn był jednym z działań w ramach projektu „Perła plus” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WSl 2014-2021. Celem zaś integracja ze środowiskiem lokalnym oraz upowszechnienie informacji nt. meto pracy stosowanych w POW „Perła”.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na fanpage’u Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. na portalu facebook – przejdź (nowe okno).