Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Informacja o wyniku przeprowadzonych rokowań po II przetargu pisemnym nieograniczonym dotyczącym sprzedaży nieruchomości zabudowanej z zasobu Skarbu Państwa, położonej na terenie miasta Pszów - Powiat Wodzisławski

Informacja o wyniku przeprowadzonych rokowań po II przetargu pisemnym nieograniczonym dotyczącym sprzedaży nieruchomości zabudowanej z zasobu Skarbu Państwa, położonej na terenie miasta Pszów.

W dniu 19 stycznia 2015 roku o godz. 1000 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. przy ul. Bogumińskiej 2, odbyły się rokowania po II przetargu pisemnym nieograniczonym na sprzedaż z zasobu Skarbu Państwa, nieruchomości gruntowej o pow. 1.3760 ha, zabudowanej dwukondygnacyjnym budynkiem użytkowo-mieszkalnym, położonym na terenie miasta Pszów przy ul. Armii Krajowej 105, obejmującej działki nr nr 71 o pow. 0.3600 ha, 72 o pow. 0.1760 ha, 297/73 o pow. 0.0530 ha, 298/73 o pow. 0.7870ha, karta mapy 3, obręb Krzyżkowice, zapisanej na rzecz Skarbu Państwa w księdze wieczystej GL1W/00066363/3 prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim V Wydział Ksiąg Wieczystych, gdzie dział III i IV wolny jest od wpisów ( obciążeń), cena wywoławcza nieruchomości (netto) wynosiła 310.000,00 zł (słownie: trzysta dziesięć tysięcy złotych) i sprzedaż jej zwolniona jest z podatku VAT.

Zaliczka do wniesienia była w wysokości 31.000,00 zł (słownie: trzydzieści jeden tysięcy złotych).

Rokowania zakończyły się wynikiem negatywnym ze względu na to, iż nie dokonano wpłaty zaliczki w wyżej wymienionej wysokości do dnia 16 stycznia br., wobec czego w dniu 19 stycznia 2015 r. nikt nie przystąpił do rokowań na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości.