Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski II LO partnerem Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej - Powiat Wodzisławski

II LO partnerem Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej

Na początku czerwca II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera zawarło porozumienie o współpracy z Wydziałem Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej.

W imieniu uczelni umowę parafował dziekanem wydziału prof. dr hab. inż. Franciszek Plewa, a w imieniu liceum – jego dyrektor Wojciech Komorek. W uroczystości wzięła też udział grupa uczniów, która miała okazję zwiedzić  Politechnikę Śląską oraz złożyć  wizytę w Katedrze Eksploatacji Złóż Wydziału Górnictwa i Geologii. Trzydzieścioro pięcioro młodych ludzi z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwało się wykładom oraz zwiedziło największe w naszym kraju muzeum geologii i złóż. Był też czas na zobaczenie hali technologii i nowoczesnego laboratorium robotyki.

Kolejne wykłady i warsztaty rozpoczną się już  w październiku, co gwarantuje podpisana umowa. Pracownicy naukowi Politechniki, będą prowadzili wykłady oraz warsztaty dla naszych uczniów u siebie na uczelni oraz w wodzisławskim liceum.

Foto dzięki uprzejmości Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Źródło: profil wydziału na portalu facebook.- dostęp 18.6.2018 r.