Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski I Powiatowy Festiwal Piosenki Niezapominajka - Powiat Wodzisławski

I Powiatowy Festiwal Piosenki Niezapominajka

Festiwal jest powiatową imprezą piosenki poetyckiej i artystycznej skierowaną do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wodzisławskiego. Nawiązuje ona do tradycji poezji śpiewanej, piosenki aktorskiej, artystycznej, kabaretowej i innych docenionych zjawisk polskiej sceny muzycznej.

I Powiatowy Festiwal Piosenki Niezapominajka – współorganizacja z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rydułtowach.

II etap i finał – 23 styczeń 2009 r. godz. 16.30. Dom Gościnny w Rydułtowach ul. Strzelców Bytomskich.

Celem tego festiwalu jest promowanie polskich tradycji muzycznych oraz młodych talentów muzyczno – artystycznych.

I etap miał charakter przesłuchań, które pozwoliły wyłonić uczestników II etapu.

II etap jest częścią właściwą festiwalu, w którym zostaną wyłonieni laureaci.

Harmonogram II etapu i finału

16.30 – uroczyste rozpoczęcie Festiwalu – powitanie wszystkich zaproszonych gości oraz uczestników przez członka jury Karola Kubicę (zabranie głosu przez przedstawiciela starostwa);

16.40 – podziękowania dla współorganizatorów i sponsorów, przedstawienie jury:

• Anna Wyszkoni
  • Adam Kąkol
  • Karol Kubica
  • Anna Urbańczyk
  • Katarzyna Konofał
  • Alicja Badura

16.45 – zaprezentowanie dwunastu utworów przez 6 uczestników wyłonionych w I etapie.

18.00 – przerwa na obrady jury, podczas której wyświetlona zostanie prezentacja multimedialna dotycząca Czesława Niemena.

18.15 – ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań.

18.30 – występ laureata I miejsca, zakończenie festiwalu.