Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski I KONKURS FILMOWY W POWIECIE - Powiat Wodzisławski

I KONKURS FILMOWY W POWIECIE

Pasjonuje Cię film? A może lubisz obserwować innych okiem kamery lub za pomocą telefonu komórkowego? Weź udział w konkursie filmowym podczas Wodzisławskiego Festiwalu Młodego Kina „Młodzi w globalnej wiosce” organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego.

Festiwal jest konkursem przeznaczonym dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy w momencie realizacji filmu nie ukończyli 20 roku życia. Filmy do udziału mogą zgłaszać uczestnicy, którzy są autorami. W Festiwalu mogą wziąć udział również zespoły osób, dokonujące zgłoszenia jako jeden uczestnik (zbiorowy). W takim przypadku osoby te traktowane będą jako współtwórcy zgłoszonych do udziału w Festiwalu filmów. W imieniu osób niepełnoletnich filmy mogą zgłaszać wyłącznie ich opiekunowie (np. nauczyciele, rodzice).

Filmy, nakręcone telefonem komórkowym lub kamerą cyfrową, mają poruszać problemy młodych, a co za tym idzie, mają uświadamiać potrzebę stworzenia świata, w którym będzie więcej sprawiedliwości, tolerancji i będą przestrzegane prawa człowieka.
Prosimy nadsyłać filmy do 1 marca 2010 roku na adres: Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego, ul. Szkolna 1, 44-300 Wodzisław Śl., z dopiskiem: WODZISŁAWSKI FESTIWAL MŁODEGO KINA „Młodzi w globalnej wiosce”.
Najlepsze filmy konkursowe zostaną zaprezentowane 26 marca 2010 roku w Wodzisławskim Centrum Kultury.

ZAPRASZAMY do wzięcia udziału w konkursie. Regulamin i kartę zgłoszenia możecie pobrać ze strony internetowej „Ekonomika”.