Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » GRAND PRIX ’2010

GRAND PRIX ’2010

W sobotę 6 marca br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie zainaugurowano rozgrywki tenisa stołowego dzieci i młodzieży z cyklu turniejów GRAND PRIX STAROSTWA POWIATOWEGO W TENISIE STOŁOWYM DZIECI I MŁODZIEŻY’2010. Impreza ta rozpoczęła realizację zadania publicznego Powiatu Wodzisławskiego w 2010 roku w zakresie sportu przez Miejski Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” z Pszowa.

Podczas pierwszego z pięciu zaplanowanych turniejów tenisa stołowego, zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu. Zwodnicy zostali podzieleni na trzy kategorie: grupa najmłodsza (uczniowie i uczennice klas I-III), dziewczyny młodsze (uczennice klas IV-VI) oraz chłopcy młodsi (uczniowie klas IV–VI). Łącznie ponad 40 tenisistów walczyło przez 4 godziny o pierwsze, cenne punkty GP Starostwa Powiatowego ‘2010.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
Grupa najmłodsza:
I miejsce: Damian Kukliński (Czyżowice)
II miejsce: Kamil Borek (Pszów)
III miejsce: Mateusz Kempa (Pszów)

Dziewczyny młodsze:
I miejsce: Justyna Borek (Pszów)
II miejsce: Gabriela Czepczor (Pszów)
III miejsce: Małgorzata Kurdyś (Rydułtowy)

Chłopcy młodsi:
I miejsce: Kamil Pachucki (Pszów)
II miejsce: Kamil Brachmański (Radlin)
III miejsce: Patryk Zakrzewski (Gorzyce)

W czasie rozgrywek organizator zapewnił zawodnikom poczęstunek i napoje, zaś najlepszym wręczono puchary i dyplomy. Zawody współfinansowane były przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim w ramach realizacji zadania publicznego Powiatu Wodzisławskiego w 2010 roku z zakresu sportu. Nad całością zawodów czuwali działacze klubu –Edward Cmok, Grzegorz Miler i Jacek Sowa.

Kolejne  zawody  odbędą się w najbliższą sobotę -13 marca  o godz. 9:00 również w sali gimnastycznej SP 1 w Pszowie. W rozgrywkach tym razem wezmą udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Zapraszamy wszystkich sympatyków tenisa stołowego do kibicowania.