Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Gorzyce: WIELKI JARMARK ŚWIĄTECZNY oraz FESTIWAL ŚWIĄTECZNYCH MASZKETÓW - Powiat Wodzisławski

Gorzyce: WIELKI JARMARK ŚWIĄTECZNY oraz FESTIWAL ŚWIĄTECZNYCH MASZKETÓW

Gminne Centrum Kultury w Gorzycach w dniu 5 grudnia zaprasza na Wielki Jarmark Świąteczny "Światło z Olzy do nieba!" oraz na Festiwal Świątecznych Maszkietów - Makówka 2021! To wszystko odbędzie się na Polu campingowym Europa w Olzie przy ulicy Wiejskiej 49a. Na uczestników zaplanowano bogaty bufet z potrawami świątecznymi między innymi: bigos, ognisko z kiełbaskami, makówki, moczka, zupa dyniowa, werflajsz, grzaniec, dania rybne.

PLAKAT WIELKI JARMARK ŚWIĄTECZNY Światło z Olzy do nieba! FESTIWAL ŚWIĄTECZNYCH MASZKETÓW - Makówka 2021!, NA PLAKACIE ŚWIĄTECZNA GRAFIKA
WIELKI JARMARK ŚWIĄTECZNY Światło z Olzy do nieba! 5.12.2021 – niedziela
Szczegółowy program:
– 16.00 rozświetlenie stajenki w Parku Sołeckim
– 16.10 wymarsz barwnego korowodu na czele z Mikołajem
– 16.30 inauguracja Jarmarku i Festiwalu Świątecznych Maszketów MAKÓWKA 2021
– 17.00 scena dla artystów: bogaty program z udziałem lokalnych wykonawców(wystąpią: Olzanki, Gorzyczanie, Vocalsi, Ale to już było, Dolce Canto, Orkiestra Gminy Gorzyce, formacje taneczne Mini Dance i Magic Dance,  wiele innych atrakcji
– 18.00 spotkanie ze świętym Mikołajem – wręczanie paczek
– 19.00 scena dla artystów, rozstrzygnięcie konkursu MAKÓWKA 2021
– 20.00-21.00 zakończenie Jarmarku
Ponadto:
Specjalność dnia – zabijackowe specjały
Wstęp wolny!
Największa ilość rękodzielników i wystawców w jednym miejscu!
Możliwość zakupu oryginalnych prezentów świątecznych!
Swojskie wypieki i potrawy świąteczne!
Zgłoszenia rękodzielników na stoiska: telefon: 32 4511 112, 511 104 229, e-mail: oko.gck@gorzyce.pl
Opłata za stoisko: 5 złotych
FESTIWAL ŚWIĄTECZNYCH MASZKETÓW – Makówka 2021
Zapraszamy do udziału w I edycji Festiwalu Śląskich Maszketów. W tym roku konkursowym tematem przewodnim będzie śląski deser – MAKÓWKA.
Wydarzenie odbędzie się 5.12.2021 r. w godzinach 16.00-20.00 na Campingu „Europa” w Olzie (ul. Wiejska 49A) w ramach imprezy „Światło z Olzy do nieba”,a towarzyszyć mu będzie wielki jarmark świąteczny. Serdecznie zapraszamy do udziału – zarówno w Konkursie, jak i w Jarmarku! Do zobaczenia w Olzie!
Wszelkich informacji udzielają:
Ośrodek Kultury w Olzie, telefon: +48 32 4511 112, e-mail: oko.gck@gorzyce.pl
Ośrodek Kultury w Gorzycach telefon: +48 32 4511 687 w. 13, e-mail: gck@gorzyce.pl
Informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej e-mail: www.gck.gorzyce.pl oraz profilu Facebook Ośrodka Kultury w Olzie.
Zgłoszenie udziału w konkursie jest jednoznaczne ze zgodą wyrażoną przez uczestników na wykorzystanie wizerunków oraz danych na cele promocji Konkursu.