Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski GORZYCE: KSIĄŻKA O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI JÓZEFA SOWADY - Powiat Wodzisławski

GORZYCE: KSIĄŻKA O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI JÓZEFA SOWADY

Długo wyczekiwana książka o gorzyckim artyście Józefie Sowadzie ujrzała światło dzienne! Książka nosi tytuł „Za zasłoną świata rzeczy. O życiu i twórczości Józefa Sowady”. Jej autor, Petr Ligocký podjął się iście benedyktyńskiego zadania. Gromadząc fakty i przez lata dokumentując działalność artystyczną Józefa Sowady, będąc nią zafascynowany, uzewnętrznia Czytelnikowi całą paletę barw krótkiego życia artysty.

plakat - promocja książki o Józefie Sowadzie

Książka napisana pięknym stylem, zawiera opis życiorysu Józefa, Jego twórczość poetycką, eseistyczną, przedstawia wycinki prasowe, zdjęcia – od okresu dzieciństwa do okresu dojrzałej twórczości oraz reprodukcje oryginalnych prac artysty.

Promocję zaplanowano na 11 grudnia br. w GCK w Gorzycach.
Miejmy nadzieję, że będziemy mogli na niej się spotkać i podziękować Autorowi, Rodzinie, Darczyńcom.
Tymczasem rozmowa z jej autorem ukaże się już w najbliższym numerze „U nas”.

Książka wydana została przez Gminne Centrum Kultury w Gorzycach w nakładzie 500 szt. Można ją nabyć w cenie 50 zł w GCK w Gorzycach (również wysyłkowo kontaktując się na adres gck@gorzyce.pl) oraz w księgarni „Orbita” na rybnickim rynku.