Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Gala "Powiat i biznes" wirtualnie - Powiat Wodzisławski

Gala „Powiat i biznes” wirtualnie

Starostwo Powiatowe we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim od kilku lat organizuje galę "Powiat i biznes", podczas której nagradzani są uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz sukcesy w konkursach zawodowych, olimpiadach przedmiotowych. To również okazja do podziękowań dla lokalnych przedsiębiorców, którzy nie tylko są fundatorami nagród dla uczniów, ale stale współpracują z powiatowymi szkołami. Niestety w tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie mogliśmy zorganizować tradycyjnej gali, dlatego przenieśliśmy ją do świata wirtualnego.

Gala "Powiat i biznes"

Zgodnie z tradycją zachowaliśmy trzyczęściowy schemat gali.

I część – „Odpowiedzialni społecznie wybitnym uczniom”

Z każdej szkoły uhonorowaliśmy po jednym uczniu, który w obecnym roku szkolnym wyróżnił się wysokimi wynikami w nauce, sukcesami w konkursach/olimpiadach przedmiotowych. Nagrody otrzymują:

• I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim – Jakub Durczok
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim – Mateusz Kołek
  • Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach – Natalia Kuligowska
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim – Anna Elsner
  • Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim – Piotr Kowol
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach – Beata Masarczyk
  • Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim – Marta Olszewska
  • Branżowa Szkoła I stopnia w Radlinie – Jessica Szulik
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie – Natalia Głąbica

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom. Życzymy kolejnych równie imponujących sukcesów oraz motywacji do dalszych działań! Nagrody zostały przekazane do sekretariatów szkół, gdzie uczniowie będą mogli odebrać je przy okazji odbioru świadectw.

II część: „Wspierając talenty”

Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Urzędem Miasta w Wodzisławiu Śląskim zorganizował konkursy o tematyce zawodowej. Wyróżniono:

Konkurs „Ja i mój zawód w przyszłości”

Film „Strażak Sam i Przyjaciele”
Autorzy: Paweł Hnida, Franciszek Wielgus, Szymon Woźniak
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Arki Bożka w Rydułtowach
Opiekun – Katarzyna Kopczyńska

Film „Stawiam na zdrowie”
Autorzy: Aurelia Hnida, Oliwia Lip, Kinga Absalon
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Arki Bożka w Rydułtowach
Opiekun – Katarzyna Kopczyńska

Konkurs „W przyszłości zostanę”

1 miejsce – Michał Błatoń
Szkoła Podstawowa nr 3 w Wodzisławiu Śląskim
Opiekun – Katarzyna Gembalczyk, Dorota Pośpiech

2 miejsce – Alicja Parus
Szkoła Podstawowa w Skrzyszowie
Opiekun – Renata Parus

3 miejsce – Adam Sławacki
Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszowie
Opiekun – Marzena Mocek

Wyróżnienia:
Łukasz Mnich
Szkoła Podstawowa nr 3 w Wodzisławiu Śląskim

Blanka Lawędziak
Szkoła Podstawowa w Skrzyszowie

Konkurs dla nauczycieli przedszkoli „Świat zawodów widziany oczami dziecka”

Wyróżnienie:
Mariola Kozioł
Publiczne Przedszkole nr 4 w Wodzisławiu Śląskim

III część: „Powiat dla biznesu”

Dziękujemy wszystkim przedsiębiorcom, którzy w tym roku ufundowali nagrody dla uczniów wyróżnionych w części pierwszej, a na co dzień współpracują ze szkołami Powiatu Wodzisławskiego.  To im placówki często zawdzięczają wsparcie kadrowe, doposażenie pracowni czy organizację kształcenia praktycznego.

Tegorocznymi fundatorami nagród są:

• Firma „MICHAEL”
  • Firma „POL-EKO-APARATURA
  • Firma „CAPEK”
  • Firma”SYSTEM- BAROSZ GWIMET
  • Firma „ZPUH INSTALATOR TOMASZ KWIETNIEWSKI”
  • Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim
  • Firma Usługowo Handlowa Łukasz Krzystała (UTIKOM- smartfonia i ochrona danych)

Serdecznie dziękujemy!