Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Flores Rosarum wystąpił w Wodzisławiu - Powiat Wodzisławski

Flores Rosarum wystąpił w Wodzisławiu

W Kościele Ewangelickim św. Trójcy w Wodzisławiu Śląskim odbył się kolejny koncert w ramach Fide et Amore - Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Religijnej, którego Powiat Wodzisławski jest współorganizatorem.

W piątkowy wieczór w murach świątyni wystąpił żeński zespół śpiewaczy Flores Rosarum. Jego dyrektorem artystycznym jest Susi Ferfoglia, organistka, gregorianistka, wykładowca w  Instytucie Muzyki Kościelnej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zespół tworzą także Adrianna Bujak-Cyran, Maria Klich, Liliana Pociecha, Katarzyna Śmiałkowska, Katarzyna Wiwer i Justyna Grabowska. W Kościele Ewangelickim św. Trójcy w Wodzisławiu Śląskim można było usłyszeć m.in. Ave Generosa czy muzykę św. Hildegardy z Bingen dopełnioną średniowiecznymi sekwencjami z Wawelu.

Podczas koncertu obecni byli członkowie Zarządu Powiatu: starosta Leszek Bizoń oraz Krystyna Kuczera. W ramach tegorocznej edycji festiwalu Fide et Amore odbędą się jeszcze 4 koncerty:

Spotkanie VIII, 23 września 2022, godz. 19.00

• Państwowa Szkoła Muzyczna im. prof. J. Świdra, 44-330 Jastrzębie-Zdrój, ul. T. Kościuszki 13a
    AVE MARIA
    Repertuar: Chorał gregoriański, M. Lorenc, G. Caccini, H.M. Górecki, F. Schubert
    Wykonawcy: Uczniowie i Pedagodzy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. prof. Józefa Świdra
    w Jastrzębiu Zdroju

Spotkanie IX, 30 września 2022, godz. 19.00

• Kościół pw. św. Michała Archanioła, 44-348 Skrzyszów, ul. Wyzwolenia 39
    SUB TUUM PRAESIDIUM
    Repertuar: Gregoriańskie antyfony i repertuar Maryjny
    Wykonawcy: Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński (Michał Sławecki – magister chori)

Spotkanie X, 7 października 2022, godz. 19.00

• Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, 44-362 Rogów nad Odrą, ul. Raciborska 40
    ALMA REDEMPTORIS MATER
    Repertuar: P. P. Roškovsky, P. Peťko, G. Dettelbach, J. I. Danik, J. M. Sperger, P. Neumuller, J. Rosinsky,
    M. Schneider-Trnavsky, S. Šurin, L. Bernath
    Wykonawcy: Miriam Žiarna – sopran, Rastislav Adamko – skrzypce, Zuzana Zahradnikova – organy [Słowacja]

Koncert finałowy, 14 października 2022, godz. 19.00

• Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, 44-300 Wodzisław Śląski, ul. Kościelna 1
    SALVE REGINA
    Repertuar: C. F. Abel, G. F. Handel, Ch. Schaffrath, J. A. Hasse
    Wykonawcy: Joanna Radziszewska – sopran, Anna Firlus – klawesyn, Krzysztof Firlus – viola da gamba,
    Izabela Kozak – I skrzypce, Dominika Małecka – II skrzypce, Natalia Reichert – altówka, Anna Bator – kontrabas.