Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego - Powiat Wodzisławski

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego

„Miłosiernym Samarytaninem jest każdy człowiek, który zatrzymuje się przy cierpieniu drugiego człowieka, jakiekolwiek by ono było. Owo zatrzymanie się nie oznacza ciekawości, ale gotowość.” -Jan Paweł II

Dzień Pracownika Socjalnego to obchodzone 21 listopada święto wszystkich osób pracujących w jednostkach organizacyjnych działających w obszarze pomocy i integracji społecznej. Stanowi formę uznania osób zaangażowanych w pracę na rzecz drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na rolę oraz znaczenie społeczne wykonywanej pracy.

Działalność pracownika socjalnego na rzecz drugiego człowieka uczy godności, gdyż wymaga ogromnej wiedzy i umiejętności, wrażliwości na ludzkie cierpienie, na nadużycia wobec słabszych, wspierania w przebiegu aktywizacji społecznej i zawodowej. Te szczytne działania pracowników motywuje samarytański cel pomagania potrzebującym, przeżywającym cierpienia i smutki.

Składamy wszystkim pracownikom służb społecznych, w szczególności pracownikom socjalnym serdeczne wyrazy uznania i podziękowania za zaangażowanie, wysiłek i trud w pracy wnoszonej na rzecz tych, którzy potrzebują braterskiej postawy w obliczu życiowych problemów oraz wymagają pomocy w pokonywaniu barier oraz zagrożenia wykluczeniem społecznym.

Życzymy Państwu wytrwałości w trudnej i odpowiedzialnej pracy oraz ludzkiej wdzięczności za udzielaną pomoc.

Zarząd i Rada Powiatu Wodzisławskiego