POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Dziś święto dzieci!

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dzień ten zazwyczaj pełen jest atrakcji, prezentów i życzeń. Niestety bywa i tak, że dzieci muszą spędzić go w szpitalu albo w domu dziecka. Z myślą o nich szpitale w Rydułtowach i w Wodzisławiu oraz Starostwo Powiatowe przygotowały niespodziankę.

dzien dziecka baner

Oddział Pediatrii szpitala w Rydułtowach odwiedziła członkini Zarządu Powiatu Krystyna Kuczera oraz dyrektor szpitala Krzysztof Kowalik. Towarzyszyli im włodarze Rydułtów w osobach burmistrza Marcina Połomskiego i jego zastępczyni Marioli Bolisęgi. Goście wspólnie zadbali, aby mali pacjenci choć na chwilę zapomnieli o szpitalnej rzeczywistości. Każde dziecko otrzymało słodkie upominki i zabawki, które – ze względu ma sytuację związaną z epidemią – przekazano personelowi oddziału celem ich wręczenia małym pacjentom.W imieniu dzieci za miłą niespodziankę podziękował ordynator oddziału dr n.med. Stefan Cichy i pielęgniarka oddziałowa Agnieszka Cylc.

Upominki trafiły też do wychowanków powiatowych placówek opiekuńczo-wychowawczych w Gorzyczkach i w Wodzisławiu Śl. Wspólnie z Krystyną Kuczerą przywieźli je dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. Irena Obiegły oraz szef placówek Adam Grześkiewicz.

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom życzymy uśmiechu od ucha do ucha, wielu wspaniałych prezentów i dużo, dużo zdrowia!

dzien dziecka baner