Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Konsumenta - Powiat Wodzisławski

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Konsumenta

Z okazji Międzynarodowego Święta Konsumentów życzymy Państwu wraz z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów zadowolenia z dokonanych zakupów, samych bezproblemowych transakcji, korzystnych i prawidłowo realizowanych umów konsumenckich, zawsze udanych zakupów i poszanowania praw konsumentów przez przedsiębiorców.

Kobieta niosąca zakupy

W naszym starostwie swoje biuro ma Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Wodzisławiu Śląskim, do którego zadań należy ochrona interesów konsumentów.

W 2021 roku z pomocy rzecznika skorzystało 1665 konsumentów. Porady najczęściej dotyczyły reklamacji towarów, m.in. urządzeń RTV i AGD – po pomoc zwrócono się w 707 przypadkach. 338 porad dotyczyło  telefonów oraz sprzętu komputerowego, 213 mebli i artykułów wyposażenia wnętrz. Z kolei 153 interwencje miały związek z odzieżą i obuwiem. Reklamacji usług, w tym remontowo-budowlanych, było 112.Spraw dotyczących branży turystycznej było 73, a tych związanych z telekomunikacją – 69.

W 2021 roku wpłynęło 136 wniosków i pism od konsumentów z prośbą o pomoc. Najwięcej wniosków złożyli mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego –  były to 54 wnioski,z  Rydułtów 26, a z Gorzyc 14.

58 spraw udało się zakończyć  pozytywnie dla konsumentów, 42 sprawy negatywnie, a 36 spraw jest w toku.

Grafika okolicznościowa

Godziny urzędowania Powiatowego Rzecznika Konsumentów:

• poniedziałek, wtorek  9:00 – 15:00
  • środa – biuro nie przyjmuje stron
  • czwartek 9:00 – 16:30
  • piątek – biuro nie przyjmuje stron.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów pracuje do godziny 14.30.

Adres siedziby Biura:

ul. Pszowska 92a