Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dziś obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego - Powiat Wodzisławski

Dziś obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

302 dzieci w powiecie wodzisławskim ma dom. Dziś obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Święto ma zwiększać świadomość tego, jak ważną rolę pełnią rodziny zastępcze. Temat jest tym bardziej ważny, że ciągle brakuje takich rodzin.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

W powiecie wodzisławskim funkcjonują 163 rodziny zastępcze, pod opieką których jest 302 dzieci.  Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego władze Powiatu Wodzisławskiego na czele ze starostą Leszkiem Bizoniem składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie w opiekę nad powierzonymi dziećmi i zapewnienie im spokojnego oraz szczęśliwego dzieciństwa. Dziękujemy za trud i zaangażowanie w niesieniu pomocy dzieciom, które czasowo straciły możliwość wychowania się we własnych domach. Wyzwanie, które podejmujecie każdego dnia, świadczy o gotowości do poświęceń oraz otwartości na potrzeby dzieci, które dzięki Waszej trosce zyskują bezpieczną przystań i domową atmosferę. Życzymy Państwo wielu sił, zrozumienia, cierpliwości, inspiracji, wytrwałości oraz doświadczania takiego dobra, jakie sami okazujecie dzieciom powierzonym Waszej opiece.