Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Dzień Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego

Corocznie, 27 maja, obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego, upamiętniający pierwsze w pełni demokratyczne wybory do rad gmin i miast z 27 maja 1990 roku. Z tej okazji starosta wodzisławski Leszek Bizoń wraz z Zarządem Powiatu kieruje życzenia do pracowników Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. i powiatowych jednostek organizacyjnych, a także do samorządowców z województwa, subregionu, powiatu i samorządów partnerskich.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego składamy wszystkim pracownikom samorządowym najserdeczniejsze życzenia i gratulacje. Z zainteresowaniem i satysfakcją obserwujemy rozwój samorządu na terenie województwa, powiatu wodzisławskiego i w subregionie, a także partnerskich samorządów. Dziękujemy za tworzenie otwartych na potrzeby mieszkańców przyjaznych struktur. Dzisiejsze obchody są doskonałą okazją do przypomnienia o sile twórczej samorządów.

Rozwój samorządności wymaga wielu starań i dialogu. Dlatego życzymy Państwu wytrwałości w pracy i wszelkiej pomyślności. Mamy nadzieję, że uda się pomyślnie zrealizować wszystkie zaplanowane inwestycje, a zadowolenie mieszkańców będzie największą nagrodą za ciężką pracę.

27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego