Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Świętowali dzień przyjaźni i tolerancji dla autyzmu - Powiat Wodzisławski

Świętowali dzień przyjaźni i tolerancji dla autyzmu

Dzisiaj w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim odbył się Dzień Otwarty, podczas którego m.in. solidaryzowano się z osobami dotkniętymi autyzmem.

Organizatorzy przygotowali niecodzienną imprezę, którą nazwali Dniem Przyjaźni i Tolerancji dla Autyzmu. Gośćmi placówki byli rodzice uczniów, którzy aktywnie włączyli się w obchody tego święta. Był apel przygotowany przez uczniów z autyzmem, wspólny plener malarski i karaoke. Na koniec wszyscy połączyli się w łańcuch przyjaźni i wypuścili niebieskie balony, by przesłanie o tolerancji i zrozumieniu autyzmu poszło w świat.