Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Ekonomicznych - Powiat Wodzisławski

Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Ekonomicznych

4 marca (piątek) po raz XV odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Ekonomicznych. W tym dniu można zapoznać się z bazą dydaktyczną szkoły oraz zobaczyć jak pracują nie tylko nauczyciele, ale i uczniowie.

Co roku uczniowie przygotowują dla odwiedzających wiele atrakcji m.in.:

• pokazy barmańskie oraz sztuki kulinarnej,
  • popisy kelnerskie,
  • występy wokalno – taneczne,
  • prezentacje Szkolnej Akademii Filmowej, kół zainteresowań, zagranicznych praktyk oraz staży.

Rokrocznie Ekonomik odwiedza liczna reprezentacja gimnazjalistów ze szkół całego powiatu. W 2010 roku ze szkolną ofertą zapoznało się ponad 30 zorganizowanych grup uczniów wraz z opiekunami, a także rodzice i indywidualni zainteresowani.

Ideą organizacji Dnia Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Ekonomicznych jest dotarcie do jak najszerszego grona uczniów i przekazanie im informacji dotyczących:

• poszczególnych typów szkół i nauczanych w nich języków obcych,
  • wymaganych dokumentów, trybu ich składania i przebiegu rekrutacji,
  • przydziału przez szkołę miejsc praktyk,
  • imprez kulturalno rozrywkowych, sportowych, zajęć pozalekcyjnych,
  • sukcesów w olimpiadach i konkursach.