Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Dzień jak pudełko czekoladek…

Dzień jak pudełko czekoladek…

- Ten dzień był dla nas jak pudełko czekoladek, z każdą minutą smak chwili był jedyny niepowtarzalny, zaskakujący – tak o swoich wrażeniach opowiadały uczennice Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim, które wzięły udział w projekcie „Droga do kobiecości poczuciem pełnej własnej wartości”.

projekt „Droga do kobiecości poczuciem pełnej własnej wartości”

Celem była wizerunkowa metamorfoza młodych kobiet, która wydobyła z nich 100% kobiecości i piękno, łamiąc schematy i mity  na temat niepełnosprawności intelektualnej. W projekcie wzięły udział uczennice z trzeciej klasy gimnazjum oraz z klasy trzeciej Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Dzięki wsparciu Agnieszki Sochy (żony Prezydenta Miasta Żory) i pod okiem profesjonalnej stylistki Agaty Dominik (współpracującej m.in. z Mają Sablewską i Olivierem Janiakiem), dziewczyny mogły spełnić swe marzenia dotyczące stylizacji i wyposażenia własnej garderoby w przepiękne ubrania, buty i dodatki. Całe to wydarzenie miało miejsce w Centrum Handlowym Silesia Center w Katowicach. A to dopiero pierwszy krok do dalszych metamorfoz. Ciąg dalszy nastąpił, w piątek, 5 stycznia, gdy młode dziewczyny skorzystały nie tylko z usług stylisty, ale również fryzjera i wizażysty z Academy Alicji Glos-Krawczyk GAAK. Wszystko po to, by wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej w studio Foto-Kołodziejska. Tego, co  było dane im przeżyć nie można opisać słowem. Jak podkreślają opiekunki uczennic, Agnieszka Mospańska i Anna Politowicz, pani Agnieszka zaczarowała „zwykłą szarą codzienność” dziewczyn… A wam jak się podobają nowe stylizacje? Zachęcamy do obejrzenia galerii.