Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski DzieJesie(ń) Festiwal - Powiat Wodzisławski

DzieJesie(ń) Festiwal

Jesień wcale nie musi być nudna! Po raz trzeci udowodnimy to podczas DzieJesie(ń) Festiwalu w sobotę, 16 września. Coraz dłuższe i chłodniejsze wieczory można przejść z uśmiechem na ustach. Wodzisławski Rynek ponownie będzie pełen smaków, kolorów, zapachów oraz unikatowych warsztatów, a wydarzenie zakończymy niezwykłymi występami artystycznymi, których główną gwiazdą będzie koncert zespołu Łzy.

Plakat A3 DzieJesie(ń) 2023 jabłka internet

Impreza rozpocznie się o godzinie 9:00 na wodzisławskim Rynku i potrwa do godz. 21:00. Klimat tego pięknego i starego miejsca doda temu wydarzeniu jedynego w swoim rodzaju charakteru. Trzecia odsłona DzieJesie(ń) Festiwalu to wielkie, dwunastogodzinne przedsięwzięcie. To rodzinne wydarzenie, podczas którego wodzisławianie i osoby z okolicznych gmin będą mogli ponownie zrobić jesienne zakupy na ekobazarze i kwiatobazarze, wziąć udział m.in. w degustacji serów, pieczywa, wina, licznych warsztatach, pokazie kulinarnym oraz kupić rozgrzewającą herbatę, idealną na jesienny wieczór. Podczas festiwalu zorganizowany zostanie ponownie konkurs
na najsmaczniejszą szarlotkę, a cały dzień wzbogaci muzyka na żywo.

Kto dla nas zagra?

 Część koncertową o godz. 16:15 rozpocznie Fabian Besta, utalentowany, młody mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Następnie na scenie zagości Estera Wochnik, którą mogliśmy usłyszeć już kilkukrotnie m.in. podczas tegorocznej Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej czy Sztuki w plenerze w dzielnicy Zawada.

O godz. 17:30 rozpocznie się koncert zespołu Kawa z Mlekiem. Formację tworzą Julia Ciszewska
i Karolina Hozer, które swoją twórczość opierają na tekstach pełnych dystansu do świata i siebie oraz muzyce z pogranicza alternatywnego pop-rocka z elementami folku. Niewątpliwie gwiazdą wieczoru będzie jeden z najpopularniejszych zespół w naszym kraju – zespół Łzy. Formacja działa na polskiej scenie muzycznej już niemal 30 lat, a na swoim koncie ma dziewięć albumów oraz niezliczoną liczbę hitów, które będzie mieli okazję usłyszeć tego dnia. „Agnieszka już dawno…”, „Narcyz się nazywam” czy „Oczy szeroko zamknięte” to tylko niektóre z nich.

Organizatorami wydarzenia są Wydział Dialogu, Promocji i Kultury Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego oraz Wodzisławskie Centrum Kultury, przy współpracy ze Służbami Komunalnymi Miasta, Wodzisławską Placówką Wsparcia Dziennego „Dziupla”, Biblioteką w Wodzisławiu Śląskim, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji „CENTRUM” i wodzisławskimi przedsiębiorcami.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal tuwodzislaw.pl.