Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dyplom Marszałka Województwa dla Sekcji Turystyki Rowerowej „KOŁO” przy Towarzystwie Przyjaciół Pszowa - Powiat Wodzisławski

Sala Sejmu Śląskiego w Katowicach 25 października gościła laureatów „Dyplomu Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki”. Uroczystość odbyła się w ramach wojewódzkich obchodów „Światowego Dnia Turystyki”. Wśród laureatów znalazła się również organizacja z terenu powiatu wodzisławskiego – Sekcja Turystyki Rowerowej „KOŁO” przy Towarzystwie Przyjaciół Pszowa. Dyplom odebrał prezes Sekcji – Paweł Kowol. Wniosek o przyznanie Dyplomu dla STR „KOŁO” złożył Starosta Powiatu Wodzisławskiego – Tadeusz Skatuła.

Sekcja Turystyki Rowerowej „KOŁO” liczy około 30 członków. Organizuje wyjazdy rowerowe o charakterze rekreacyjnym, turystycznym oraz religijnym. Wyjazdy mają miejsce na terenie Polski, a także poza granicami kraju (Czechy, Niemcy, Austria).  Sekcja organizuje także rajdy rowerowe, dostępne dla każdego chętnego. Zróżnicowanie długości, czasu oraz stopnia trudności wycieczek sprawia, że każdy chętny rowerzysta z terenu powiatu wodzisławskiego znajdzie ofertę odpowiednią dla siebie. Sekcja działa od 2002 r. Wielokrotnie zabezpieczała technicznie i organizacyjnie rajdy otwarte, w których uczestniczyło każdorazowo nawet po kilkaset osób. STR „Koło” kładzie również nacisk na propagowanie bezpieczeństwa na rowerze wśród młodzieży, propaguje także zdrowy, aktywny styl życia. Organizacja ta jest ponadto propagatorem tworzenia bezpiecznych ścieżek rowerowych, także tych łączących poszczególne miejscowości w powiecie wodzisławskim.