Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Dyplom Marszałka Województwa dla Pawła Kowola

Dyplom Marszałka Województwa dla Pawła Kowola

Kino „Amok” – Scena „Bajka” w Gliwicach gościło 12 października 2009 r. laureatów „Dyplomu Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki”. Uroczystość odbyła się w ramach „Światowego Dnia Turystyki”. Wśród laureatów znalazł się mieszkaniec powiatu wodzisławskiego – Paweł Kowol. Wniosek o przyznanie Dyplomu dla pana Pawła złożył Wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego – Tadeusz Skatuła.

Paweł Kowol jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Pszowa, założycielem
i jednocześnie Prezesem Sekcji Turystyki Rowerowej „ Koło” działającej przy TPP od 2003 roku. Organizator wielu wspaniałych imprez oraz rajdów rowerowych (ponad sto pięćdziesiąt przedsięwzięć), które odbywały i odbywają się na terenie nie tylko powiatu wodzisławskiego, województwa śląskiego oraz kraju, ale również w Czachach i Austrii.
Do największych imprez zaliczyć można:

  • Rajd rowerowy i konkurencje sprawnościowe w ramach Dni Sportu  Dnia Dziecka w Pszowie,
  • „Nałogom stop” – rajd rowerowy organizowany w latach 2003-2007,
  • „Rowerem po Pszowie” w latach 2006 – 2009.

We wszystkich imprezach uczestniczą bardzo licznie dzieci, młodzież i dorośli. Ponadto od kilku lat pomaga przy organizacji Powiatowego Rajdu Rowerowego, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.  Jako miłośnik turystyki rowerowej angażuje się przy wytaczaniu i utrzymywaniu ścieżek rowerowych znajdujących się na terenie powiatu wodzisławskiego. Redaguje stronę internetową Sekcji Turystyki Rowerowej „ Koło” www.strkolo.prv.pl Służył pomocą przy powstaniu na stronie Urzędu Miasta w Pszowie interaktywnej mapy rowerowej i mapy
z opisami pn. „Rowerem po Pszowie”.