Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski DPS w Gorzycach dysponuje wolnymi miejscami - Powiat Wodzisławski

DPS w Gorzycach dysponuje wolnymi miejscami

Z uwagi na liczne pytania, Dom Pomocy Społecznej im. Papieża Jana Pawła II w Gorzycach informuje, że posiada wolne miejsca i na bieżąco przyjmuje osoby wymagające całodobowej opieki.

DPS Gorzyce

Bezpieczeństwo najważniejsze

Dom w Gorzycach przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku oraz osób niepełnosprawnych fizycznie. Personel i mieszkańcy przeszli szczepienia przeciwko COVID-19, środowisko Domu wolne jest od koronawirusa, co czyni DPS Gorzyce miejscem bezpiecznym do zamieszkania. Nawet podczas epidemii Dom zapewnia mieszkańcom możliwość – z wykorzystaniem sieci Internet – kontaktu z bliskimi (personel pomaga mieszkańcom w korzystaniu z aplikacji ułatwiających kontakt, jak np. Skype).

Placówka zapewnia rehabilitację i opiekę medyczną

Placówka przyjmuje również osoby po udarach, z różnego rodzaju niedowładami, wymagające rehabilitacji, ponieważ jest ona prowadzona na miejscu. Dom posiada bardzo dobrze wyposażoną bazę oraz doświadczony zespół pracowników.

… i bardzo dobre warunki bytowe

Każdy pokój wyposażony jest w niezbędny sprzęt taki jak: tapczan lub łóżko, stolik, krzesła, fotele, szafka przy łóżku, komoda, szafa, telewizor. Pokoje wyposażone są w wyremontowane łazienki – a na życzenie również w telefon, co umożliwia kontakt z bliskimi. Dodatkowo mieszkańcy mają możliwość wyposażyć pokoje we własne meble, co daje im poczucie domowej atmosfery.

Pośród zieleni, z łagodnym klimatem

Kompleks budynków DPS w Gorzycach położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Gorzycach, pośród dobrze utrzymanej i zadbanej zieleni, liczącej aż 10 hektarów. Lokalizacja na przedpolu Bramu Morawskiej sprawia, że wiosna przychodzi tutaj wcześniej, lata są ciepłe, a jesień pogodna. Łagodny klimat sprawia, że tereny południa powiatu wodzisławskiego określane były mianem Zielonych Ogrodów Śląska.

Coś dla ciała…

Dom w normalnych warunkach (nie zagrożenia epidemicznego) zapewnia bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową. Udział w imprezach biorą też osoby z zaprzyjaźnionych placówek z Polski i Czech, co daje możliwość nawiązywania nowych znajomości.

…i dla ducha

W placówce funkcjonuje klimatyzowana kaplica, w której odprawiane są nabożeństwa. W kaplicy przechowywane są relikwie św. Jana Pawła II. Mieszkańcy mogą uczestniczyć w pielgrzymkach czy spotkaniach z poezją i piosenką religijną. W razie wewnętrznej potrzeby każdy może zwrócić się z prośbą do kapelana o rozmowę sam na sam. Na terenie Domu działa też Apostolat Maryjny prowadzony przez mieszkańców.

Dogodny dojazd

Dom Pomocy Społecznej w Gorzycach znajduje się zaledwie kilka kilometrów od autostrady A1 i w pobliżu miast Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, jak Wodzisław Śl., Jastrzębie-Zdrój czy Rybnik, w których znajdują się szpitale i specjalistyczne placówki medyczne. Bliskość rozwiniętej sieci drogowej sprawia, że w razie potrzeby można bardzo szybko (ok. godziny) dotrzeć nawet do dalszych części naszego regionu, jak Katowice i inne miasta Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Zdecydowanie ułatwia to kontakt z bliskimi również z tamtych części województwa.

Zapraszamy do zamieszkania w Domu Pomocy Społecznej im. Papieża Jana Pawła II w Gorzycach!

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy socjalni DPS Gorzyce pod numerem tel. 324511232, 324511225, 324511227 wew. 304 lub drogą elektroniczną: email dps@dpsgorzyce.pl.