Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski [Do]wolność czytania. Zapraszamy na Tydzień Bibliotek - Powiat Wodzisławski

[Do]wolność czytania. Zapraszamy na Tydzień Bibliotek

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śl. zaprasza na wydarzenia organizowane w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek "[Do]wolność czytania" - 8-15 maja 2018 r.

Tydzień Bibliotek, ogłaszany co roku w dniach 8-15 maja – to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim włącza się w obchody tygodnia.

Już dziś o 17:00 odbędzie się spotkanie autorskie z Piotrem Milewskim poświęcone podróżom przez Japonię. Jutro (10 maja) wernisaż wystawy Daniela Mroza, a 15 maja – pojedynek detektywów, czyli spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim. Ukoronowaniem Tygodnia Bibliotek w powiecie wodzisławskim będzie spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem i publicystą Michałem Ogórkiem.