Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Doradcy podatkowi pomogą szkolić młodzież w wodzisławskim Ekonomiku - Powiat Wodzisławski

Doradcy podatkowi pomogą szkolić młodzież w wodzisławskim Ekonomiku

Dyrektor wodzisławskiego Ekonomika Maria Lach podpisała umowę z Krajową Izbą Doradców Podatkowych. Porozumienie to zakłada organizację dla młodzieży warsztatów, ćwiczeń, konkursów i innych działań z zakresu z podatków.

Podpisanie umowy pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. i Krajową Izbą Doradców Podatkowych. Na zdjęciu Piotr Maciejewski i Maria Lach

Umowę ze strony Izby podpisał wiceprzewodniczący zarządu Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych Piotr Maciejewski. Na bazie zawartego porozumienia będzie prowadzona wszelka działalność promocyjna, edukacyjna i informacyjna, wspierająca młodzież oraz promująca wśród niej zawód doradcy zawodowego.

– Dzięki współpracy z wieloma instytucjami, a teraz również z Krajową Izbą Doradców Podatkowych, zyskujemy ogromne wsparcie zewnętrzne w kształceniu młodych ekonomistów, którzy w przyszłości mają stanowić filar życia gospodarczo-instytucjonalnego regionu. Jestem ogromnie wdzięczna za podjęcie takiej inicjatywy i czekam na jej efekty – podkreśla Maria Lach.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych to samorząd zawodowy osób wykonujących ten zawód. Działa na podstawie ustawy z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym. Członkami Izby są osoby fizyczne wpisane na listę doradców podatkowych. Krajowa Izba opracowała m.in. restrykcyjne zasady etyki, które przestrzegać muszą wszyscy doradcy podatkowi w Polsce.

Umowa z wodzisławskim Ekonomikiem jest kolejnym krokiem uczynionym przez szkołę w kierunku nowoczesnego, innowacyjnego i odpowiadającego na potrzeby rynku pracy kształcenia zawodowego. Szkoła przypomina, że doradca podatkowy to ceniony, perspektywiczny i dobrze płatny zawód. Przygodę z tym, zawodem można rozpocząć w Ekonomiku na kierunku technik ekonomista lub technik rachunkowości.