Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Domy dziecka mają nową dyrektor - Powiat Wodzisławski

Domy dziecka mają nową dyrektor

Michalina Bizoń została decyzją Zarządu Powiatu Wodzisławskiego nowym dyrektorem Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gorzyczkach. Zastąpiła na tym stanowisku Grzegorza Strzebińczyka, który obecnie pełni funkcję dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl.

Michalina Bizoń odbierająca gratulacje od starosty Leszka Bizonia. Na zdjęciu widoczni również członkowie Zarządu Powiatu Wodzisławskiego

Michalina Bizoń ma 34 lata. Jest absolwentką pedagogiki resocjalizacyjnej oraz pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Ukończyła ponadto studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania jednostkami pomocy społecznej. Od 9 lata jest związana zawodowo z placówkami opiekuńczo-wychowawczymi na terenie powiatu wodzisławskiego, gdzie pełniła funkcję wychowawcy, pedagoga i starszego-koordynatora.

Ukończyła wiele szkoleń w zakresie pracy z tzw. trudną młodzieżą. Od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Rodzin i Osób Niepełnosprawnych w Rydułtowach jako wolontariuszka w świetlicy „Tacy Sami”. Jako kurator społeczny współpracuje również z Sądem Rejonowym w Wodzisławiu Śl.

Centrum Administracyjne Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gorzyczkach, którego dyrektorem została, zapewnia wspólną obsługę ekonomiczno – administracyjną i organizacyjną:

1. Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach,
  2. Powiatowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wodzisławiu Śląskim,
  3. Powiatowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Gorzyczkach.