Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dobre szkoły blisko Ciebie. Za nami targi online dla ósmoklasistów - Powiat Wodzisławski

Dobre szkoły blisko Ciebie. Za nami targi online dla ósmoklasistów

Dzisiaj w I Liceum Ogólnokształcącym im. 14 Pułku Powstańców Śl. odbyły się wirtualne Targi Edukacyjne Szkół Powiatu Wodzisławskiego. Prezentacje poszczególnych szkół, rozmowy z gośćmi w telewizyjnym studio, materiały filmowe, a nawet quiz dla uczniów szkół podstawowych - to wszystko złożyło się na wyjątkowe wydarzenie. Wszyscy przekonywali, że Szkoły Powiatu Wodzisławskiego to Dobre Szkoły blisko Ciebie.

Monika Sokołowska i starosta powiatu wodzisławskiego Leszek Bizoń

Ósmoklasiści stoją przed ważną decyzją, jaką jest wybór dalszej ścieżki kształcenia. W czwartek (31.03.2022) o godz. 9:00 odbyło się  wydarzenie zorganizowane przez Wydział Oświaty Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Jego celem było zapoznanie uczniów z ofertą, którą szkoły powiatu wodzisławskiego przygotowały na nadchodzący nowy rok szkolny.

Naszym przesłaniem jest to, że najlepsze szkoły są blisko, czyli w powiecie wodzisławskim – przekonywał kandydatów do szkół starosta Leszek Bizoń, który na 5+ odpowiedział na pytania w QUIZ-ie, które zadała mu konferansjerka Monika Sokołowska.

Co było w programie?

• rozmowy w studio z dyrektorami, uczniami i absolwentami,
  • łączenia na żywo ze szkołami
  • filmiki promocyjne szkół
  • QUIZ na temat znajomości oferty szkół powiatu wodzisławskiego

Kandydaci do wodzisławskich szkół mieli niezwykłą okazję do wysłuchania ciekawych historii zaproszonych gości i absolwentów tych placówek. Wśród nich znalazł się również Rafał Karwot, lider zespołu Tabu, który uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. i opowiedział o początkach swojej kariery muzycznej i o tym, jak wspomina lata spędzone w szkolnej ławce. Również Monika Sokołowska, prowadząca wydarzenie, podzieliła się swoimi doświadczeniami i opowiedziała o tym, jak już podczas nauki w I LO pod okiem nauczycieli przygotowywała się do konkursów recytatorskich, doskonaliła dykcję i spełniała się w licealnej telewizji, co z pewnością pomogło jej w przyszłej dziennikarskiej karierze.

Czwartkowa transmisja była podzielona na dwie części

Pierwsza z nich została poświęcona szkołom, które znajdują się na terenie Wodzisławia Śląskiego, a są to:

• I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śl.
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych (tzw. „Tischner”)
  • Zespół Szkół Ekonomicznych (Ekonomik)
  • Zespół Szkół Technicznych (Budowlanka)
  • Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

Po prezentacji wodzisławskich szkół wszyscy uczestnicy transmisji zostali zaproszeni do wspólnej zabawy

Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli przygotował QUIZ . Pytania dotyczyły szkół powiatu wodzisławskiego, ale też Informatora Naborowego. Na zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne nagrody -wyjazd do Energylandii dla całej klasy to nagroda  za wykazanie się największą wiedzą i zdobycie I miejsca w QUIZ-ie.

Z kolei druga część to prezentacja szkół z pozostałej części powiatu: Rydułtów, Radlina oraz Pszowa, a zatem:

• Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach (Zespół Szkół Licealnych i Technicznych)
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach
  • Branżowa Szkoła I stopnia w Radlinie
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie

Dodatkowo, został przewidziany również czas na zapoznanie uczestników transmisji z placówką, która oferuje kształcenie dla osób o szczególnych potrzebach edukacyjnych, a jest nią Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim.