Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Do powiatu dotarł transport pomocy z Recklinghausen dla obywateli Ukrainy - Powiat Wodzisławski

Do powiatu dotarł transport pomocy z Recklinghausen dla obywateli Ukrainy

Wczoraj do powiatowego magazynu pomocy humanitarnej dotarł transport pomocy z powiatu Recklinghausen dla obywateli Ukrainy. To efekt współpracy obu samorządów oraz ustaleń pomiędzy starostami Powiatu Wodzisławskiego Leszkiem Bizoniem i Recklinghausen Bodo Klimpelem.

Rozładowanie samochodu ciężarowego z pomocą humanitarną dla uchodźców z Ukrainy, na pierwszym planie starosta i wicestarosta wodzisławski

Partnerzy z Niemiec przekazali łącznie 11 palet różnych artykułów – od łóżek polowych i śpiworów, przez środki czystości, chemię gospodarstwa domowego po artykuły spożywcze i słodycze. Przekazane rzeczy zostały zdeponowane w magazynie, skąd po zewidencjonowaniu i podzieleniu zostaną rozdysponowane do miejsc, w których na terenie naszego powiatu przebywają uchodźcy wojenni z Ukrainy.

Starosta Leszek Bizoń skierował do władz powiatu Recklinghausen podziękowania, w których podkreślił, że w obliczu tak dużego kryzysu humanitarnego, solidarność europejska, będąca fundamentem partnerstwa obu powiatów oraz wsparcie ze strony przyjaciół są bardzo ważne i pokrzepiające.

– Bardzo cieszy mnie fakt, że potrafimy się jednoczyć, a solidarność to nie tylko slogan, ale rzeczywista więź, wsparcie, wyznawanie wspólnych wartości, empatia oraz brak przyzwolenia na krzywdę innych – podkreśla Leszek Bizoń.