Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski CZYŻOWICE: KONCERT W 200 ROCZNICĘ URZODZIN STANISŁAWA MONIUSZKI - Powiat Wodzisławski

CZYŻOWICE: KONCERT W 200 ROCZNICĘ URZODZIN STANISŁAWA MONIUSZKI

Rok 2019 został przez Sejm Rzeczypospolitej ogłoszony rokiem Stanisława Moniuszki. Dwusetna rocznica urodzin tego polskiego kompozytora, to znakomita okazja aby nie tylko przypomnieć postać i dzieła tego twórcy, ale także ożywić polskie życie kulturalne i muzyczne, o które tak bardzo zabiegał. Zapraszamy na koncert upamiętniający 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki 11.05.2019 r. do Ośrodka Kultury w Czyżowicach 11 maja o godz. 18.00.

plakat koncert pieśni Stanisława Moniuszki

Wykonawcy:

-Chóry Gminy Gorzyce: chór im. Stanisława Moniuszki z Czyżowice, chór „Lira” z Turzy Śl., chór „Cantemus Domino” z Gorzyc, chór „Słowik nad Olzą” z Olzy, chór Melodia” z Osin

-Zespół wokalny Dolce Canto

-Elżbieta i Weronika Szczyrba – skrzypce, wiolonczela

-Martyna Kalus-Cholewa – sopran

-Beata Stabla-Kosubek – akompaniament

Podczas koncertu nastąpi również wręczenie nagród konkursu plastycznego „Świat muzyki Stanisława Moniuszki w kolorach”.

Wstęp na koncert jest bezpłatny!