Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Czy będą zmiany na Piotrowickiej w Skrbeńsku? - Powiat Wodzisławski

Czy będą zmiany na Piotrowickiej w Skrbeńsku?

Starosta Wodzisławski Leszek Bizoń jako organ zarządzający ruchem na drogach powiatowych i gminnych, wsłuchując się w głos mieszkańców Skrbeńska, w korespondencji skierowanej do wójta Piotrowic koło Karwiny poinformował, że rozważa możliwość całkowitego zamknięcia ul. Piotrowickiej od skrzyżowania z ul. Poprzeczną do granicy państwa dla pojazdów mechanicznych.

znak drogowy oznaczający zamknięcie drogi

To efekt postulatów mieszkańców ul. Piotrowickiej, którzy narażeni są na niedogodności ze strony kierowców pojazdów ciężarowych, którzy nie przestrzegają ograniczeń w ruchu na końcowym odcinku tej drogi. Wielu z nich, mimo istniejącego oznakowania, próbuje przedostać się przez granicę korzystając z przejścia w Skrbeńsku, choć fizyczne przeszkody ustawione na granicy przez stronę czeską to uniemożliwiają. W rezultacie kierowcy tych pojazdów zawracają ciężkimi zestawami na wąskiej drodze, powodując duże niedogodności dla mieszkańców posesji położonych w ciągu tego odcinka drogi.

Starosta przypomniał, że zwrócił się wcześniej do administratorów Google Maps i Automapy z prośbą o niewyznaczanie trasy dojazdu do Republiki Czeskiej przez przejście graniczne Skrbeńsko-Petrovice u Karvine, lecz przez przejście Gołkowice-Zavada. Poprosił też Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śl. o zwiększenie nadzoru nad przestrzeganiem obowiązujących na ul. Piotrowickiej ograniczeń w ruchu.

Wydział Komunikacji i Transportu przygotował już propozycje rozwiązań dotyczących organizacji ruchu, które pozwolą na przekraczanie granicy w Skrbeńsku jedynie osobom pieszym i kierującym jednośladami. Czy zostaną one jednak wcielone w życie zdecydują konsultacje zarówno z władzami Piotrowic koło Karwiny, jak i gminy Godów czy Policją.