Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Czarnieckiego do remontu - umowa z wykonawcą podpisana - Powiat Wodzisławski

Czarnieckiego do remontu – umowa z wykonawcą podpisana

Dzisiaj w wodzisławskim starostwie podpisano umowę dotyczącą przebudowy ul. Stefana Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim. Inwestycja pochłonie ponad 13 milionów złotych.

Przebudowany zostanie ponad dwukilometrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Jastrzębską (droga wojewódzka) aż do tzw. Rynkocza, czyli skrzyżowania z ul. Mszańską, Turską i Skrzyszowską. W ramach zadania przewidywana jest również modernizacja chodników i poboczy, budowa odwodnienia drogi, budowa ścieżki rowerowej (na odcinku od ulicy Odrodzenia do DW 933), a także przebudowa skrzyżowań z ul. Teligi i Piaskową, ul. Batalionów Chłopskich i ul. Odrodzenia.

Finansowanie

Inwestycja pochłonie ponad 13 milionów złotych. Znaczna część zadania zostanie pokryta ze środków zewnętrznych. Na tę inwestycję powiat pozyskał bowiem dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 55%  kosztów kwalifikowanych, tj. kwotę ponad siedmiu milionów złotych. Pozostałą część inwestycji współfinansują łącznie Powiat Wodzisławski i miasto Wodzisław Śląski.

Podpisy złożone

Umowę w imieniu powiatu podpisali starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła. Przy podpisaniu umowy obecny był również prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca. Wykonawcą inwestycji została wyłoniona w przetargu firma Auto Trans Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic.

To kolejne duże zadanie drogowe w tej kadencji zarządu powiatu, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych użytkowników dróg – mówił starosta wodzisławski Leszek Bizoń.

Termin ukończenia zadania to listopad 2023 roku.