Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Czarna polska jesień w szpitalach. Pomóż naszym szpitalom, podpisując petycję - Powiat Wodzisławski

Czarna polska jesień w szpitalach. Pomóż naszym szpitalom, podpisując petycję

„Czarna polska jesień” – to hasło przewodnie akcji, w której szpitale powiatowe zrzeszone w Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego po raz kolejny zwracają uwagę na krytyczną sytuację finansową placówek.

Grafika protestu Polska Czarna Jesień

Czarne plakaty na drzwiach szpitali to wołanie o pomoc do pacjentów, których kierownictwo i zespoły szpitali proszą o podpisanie petycji do Ministra Zdrowia. Plakaty w tym kolorze zawisły także na drzwiach szpitali w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach.

Wprowadzone ostatnio zmiany przepisów (w szczególności dotyczące wzrostu wynagrodzeń) oraz inflacja i wzrost kosztów, doprowadziły do gwałtownego wzrostu zadłużenia szpitali powiatowych.

Brakuje pieniędzy na opłacanie podstawowych rachunków, wypłaty dla pracowników i składki ZUS.

Bardzo prosimy o wsparcie działań powiatowych szpitali w naszym województwie. Prosimy o podpisanie petycji do Ministra Zdrowia, która dostępna jest na stronie internetowej: Czarna polska jesień – petycja do Ministra Zdrowia o wzrost wyceny świadczeń – Petycjeonline.com (link, nowe okno).

Plakat akcji czarna polska jesień