POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia, Galeria zdjęć

Co by było, gdyby światem rządzili artyści i poeci?

Miasto artystów i poetów. Co by było, gdyby światem rządzili artyści i poeci? Pod takim hasłem młodzi artyści próbowali swoich sił w tegorocznej edycji regionalnego konkursu malarskiego zorganizowanego przez Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu Śląskim pod patronatem starosty Leszka Bizonia.

Spacer po wyobraźni 15

Dziewięćdziesięcioro uczestników „uzbrojonych” w pędzle i farby ruszyło w styczniu do konstruowania zwariowanych światów pełnych kolorów i dziwnych kształtów. W efekcie powstało kilkadziesiąt obrazów, świadczących o bogatej wyobraźni młodych twórców. Zobacz Galerię z przebiegu konkursu:

Poziom konkursu był tak wysoki, a prace tak różnorodne i ciekawe, że jury miało ogromny problem z jednoznacznym stwierdzeniem, które prace są najlepsze. Przyniosło to skutek w postaci trzech nagród głównych, siedmiu wyróżnień oraz dwudziestu czterech kwalifikacji do wystawy. Pierwsze miejsce zajęła praca Pauliny Buchalik, drugie – Oliwii Kuleszy, a trzecie – Pauliny Zakurzewskiej.

Osoby wyróżnione w konkursie to: Alicja Di Gesare, Anna Murańska, Anna Słupek, Julia Bednarek, Bartosz Smołka, Emilia Wrana oraz Emilia Kacała.

Z kolei do pokonkursowej wystawy zakwalifikowane zostały prace Doroty Błędowskiej, Natalii Florczak, Norberta Frydrycha, Zuzanny Jędrzejewskiej, Julii Janus, Julii Kałuży, Sary Kamczyk, Magdaleny Kapeli, Hanny Klimek, Oliwii Kluby, Dominiki Kozielskiej, Marty Krakowczyk, Marii Król, Karoliny Lazar, Marty Majdy, Marii Porszke, Pauliny Misiewicz, Pauliny Orlik, Marty Parzych, Hanny Paszendy, Karoliny Piszczan, Zofii Porwoł, Agaty Ratajczak i Emilii Szymiczek.

Zobacz Galerię nagrodzonych i wyróżnionych prac:

Tradycją konkursu jest to, że w okolicach marca odbywa się pokonkursowa wystawa z wręczeniem nagród. W obecnej sytuacji zorganizowanie tradycyjnej wystawy jest niemożliwe. Szkoła jednak nie chce, aby tegoroczni uczestnicy byli w jakikolwiek sposób pokrzywdzeni. Dlatego, na stronie Liceum Sztuk Plastycznych opublikowana została internetowa galeria prac, w której każdy z nagrodzonych, może odszukać swój obraz. Galeria dostępna jest pod adresem: http://www.tischner-wodzislaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1118&Itemid=766

Zdjęcia prac można też zobaczyć na naszym fanpage’u na portalu facebook: https://www.facebook.com/pg/powiatwodzislawski/photos/?tab=album&album_id=3794991360571103