Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Cierpliwie i starannie, czyli kaligrafia w WCK - Powiat Wodzisławski

Cierpliwie i starannie, czyli kaligrafia w WCK

Chcesz doskonalić umiejętność pięknego pisania, a jednocześnie wyciszyć umysł, skupiając się na precyzyjnym odwzorowywaniu liter? Już 18 lutego o godz. 10.00 nadarzy się ku temu sposobność. Wszystko dzięki warsztatom kaligrafii, które tradycyjnie w Wodzisławskim Centrum Kultury poprowadzi Monika Kruczek (piekneslowa365.pl).

Zdjęcie przedstawia przybory do pisania na blacie stołu

Podczas dwugodzinnych zajęć uczestnicy zapoznają się z narzędziem, jakim jest brush pen. Będą uczyć się uzyskiwania linii różnej grubości, poznawać podstawowe kształty liter oraz łączenia ich w wyrazach. Po uzyskaniu swobody w posługiwaniu się brush penem udoskonalą styl poprzez komponowanie napisów, dodawanie ozdobników i tworzenie nietypowych połączeń, a także nauczą się pisania liter pochyłych.

Nieważne, czy dopiero zaczynasz przygodę z pięknym pisaniem, czy to twoje kolejne warsztaty, gdyż prowadząca skupia się zarówno na wsparciu indywidualnym, jak również wprowadza nowe elementy liternictwa dla bardziej zaawansowanych.

Zajęcia poprowadzi Monika Kruczek, (piekneslowa365.pl), polonistka, miłośniczka kaligrafii i projektowania graficznego. Uczestnicy spotkania otrzymają wszelkie niezbędne narzędzia pracy tj. karty ćwiczeń z liniami pomocniczymi oraz materiały piśmiennicze.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 45 zł. Zapisy przyjmowane są do 13 lutego pod adresem piak@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 wew. 28). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.