Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Chór "Echo" świętował stulecie działalności! - Powiat Wodzisławski

Chór „Echo” świętował stulecie działalności!

W niedzielę, 14 października, w Wiejskim Domu Kultury w Syryni odbyły się uroczystości związane ze stuleciem tamtejszego Chóru "Echo". W imieniu władz powiatu najlepsze życzenia chórzystom złożył starosta Ireneusz Serwotka i członek zarządu Powiatu Leszek Bizoń.

100-lecie chóru "Echo"

Chór swój jubileusz przygotował – a jakże – w muzycznej oprawie. W WDK w Syryni zorganizowano spotkanie śpiewacze. W jego trakcie gratulacje oraz najlepsze życzenia dla prezes chóru Krystyny Szymiczek oraz dla byłych i obecnych członków zespołu złożyły władze gminy oraz starosta Ireneusz Serwotka i członek zarządu powiatu Leszek Bizoń.

Sztuka, a w szczególności muzyka, zawsze należała do najlepszych i najbardziej uniwersalnych kanałów komunikacyjnych między ludźmi. Z tej okazji składamy podziękowania wszystkim członkom Chóru za aktywność, poświęcenie oraz śpiew, który wyzwala w ludziach najskrytsze emocje, jak również za promocję walorów artystycznych naszej małej ojczyzny! –  możemy przeczytać w okolicznościowym liście gratulacyjnym wystosowanym do chórzystów przez władze powiatu.