Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Chodniki przy Centralnej w Połomi i Kraszewskiego w Pszowie gotowe - Powiat Wodzisławski

Chodniki przy Centralnej w Połomi i Kraszewskiego w Pszowie gotowe

W miniony piątek Powiatowy Zarząd Dróg w Syryni dokonał odbioru końcowego dwóch inwestycji związanych z budową chodników oraz ścieżki rowerowej.

ścieżka rowerowa

W Pszowie oficjalnie odebrano nowo wybudowany chodnik oraz ścieżkę rowerową przy ul. Kraszewskiego o długości ponad pół kilometra. Zmodernizowano również część odwodnienia jezdni. Całkowity koszt zadania wyniósł niespełna 620 tys. zł, z czego 300 tys. zł pochodziło z budżetu Pszowa.

Podobnie jak w Pszowie, również w gminie Mszana powstał nowy chodnik w ciągu ul. Centralnej w Połomi. Dodatkowo wybudowano tam ok. 180 metrów kanalizacji deszczowej oraz ponad 100 metrów barier chodnikowych. Koszt zadania wyniósł 245 tys. zł z czego połowę sfinansowała gmina.

foto dzięki uprzejmości UG Mszana i UM Pszów