Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Chcesz coś zrobić dla swojej społeczności? Masz pomysł, ale nie wiesz, jak go zrealizować? Chcesz pozyskać na niego dotację? Przyjdź na bezpłatne spotkanie informacyjne! - Powiat Wodzisławski

Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS wraz ze Starostwem Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim serdecznie zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i obywatelskich, pracowników szkół, przedszkoli, bibliotek, ośrodków kultury, świetlic oraz klubów sportowych na spotkanie informacyjne. Odbędzie się ono 16 czerwca o godz. 10:00 w Powiatowym Centrum Konferencyjnym, ul. Pszowska 92a w Wodzisławiu Śląskim, a poprowadzi je specjalista ze Stowarzyszenia CRIS – Janusz Piechoczek.

Spotkanie będzie dotyczyło możliwości pozyskania dotacji na realizację działań społecznych, wypełniania wniosków aplikacyjnych, animacji na rzecz dobra wspólnego i zmian w ustawie o pożytku publicznym i o wolontariacie.

Szczegółowe informacje na temat Programu „Działaj Lokalnie” znajdują się w serwisach www.lokalnie.subregion.pl i www.dzialajlokalnie.pl.

Udzielanie informacji i zgłoszenia przyjmowane są w Stowarzyszeniu CRIS przez Agnieszkę Zielonkę-Mitura i Agnieszkę Pytlik telefonicznie: 32 739 55 12 wew. 104 lub mailowo: lokalnie@cris.org.pl.

Po spotkaniu informacyjnym dot. programu „Działaj Lokalnie”, o godz. 13:30 odbędą się konsultacje Strategii Zarządzania Zmianą Gospodarczą dla Powiatu Wodzisławskiego. Wszystkich zainteresowanych rozwojem powiatu, a szczególnie przedstawicieli organizacji pozarządowych, zapraszamy do zapoznania się z dokumentem Strategii dostępny na stronie www.impulsdozmian.pl i do uczestnictwa w spotkaniu. Podczas konsultacji będzie można bezpośrednio zgłaszać uwagi i sugestie dotyczące dokumentu.