POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

„Cantemus” rozstrzygnięty

Za nami XII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Cantemus". Grand Prix zdobył Piotr Bujnowski z II LO im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim. 

XII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Cantemus"

Konkurs zorganizowany został 22 listopada przez nauczycieli Branżowej Szkoły I stopnia w Radlinie na gościnnej scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie i jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży powiatu wodzisławskiego, czego dowodem jest fakt, iż w szranki stanęło 28 zespołów lub solistów. Utwory muzyczne śpiewali po  angielsku, niemiecku i francusku

Grand Prix całego konkursu zdobył Piotr Bujnowski z II LO im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim.  Oliwia Hudek z utworem „Halo” oraz Zuzanna Bornikowska wraz z zespołem w składzie Hubert Brzonkalik, Kamil Opolony i Jakub Kwaśnica, którzy zaprezentowali piosenkę „Dernière danse” zajęli ex aequo pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło Marcie Maroszek z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, a trzecie Zofii Wierzgoń z wodzisławskiej „Jedynki”.

Oprócz miejsc na podium jury konkursu przyznało również wyróżnienia. Otrzymali je Kinga Komarek z  II LO w Wodzisławiu, reprezentująca I LO w Wodzisławiu Klaudia Tomala oraz Wojciech Zychma, któremu akompaniował na fortepianie Jakub Kwaśnica. Nagrody zwycięzcom wręczyła m.in. członek Zarządu Powiatu odpowiedzialna za oświatę Kornelia Newy.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich młodych artystów!