Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Burze z gradem i silny wiatr - Powiat Wodzisławski

Burze z gradem i silny wiatr

Dziś w każdym z miast i powiatów w woj. śląskim prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu oraz silny porywisty wiatr. Możliwe opady gradu.

ostrzeżenie przed burzami

Stopień zagrożenia 2 oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne powodujące straty materialne i zagrożenie życia. Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

Jak podaje komunikat, dziś zagrożeniem są nie tylko możliwe opady deszczu, gradu, wiatr i burze, ale również upał. Eksperci apelują o to, aby w trakcie upału chronić się przed słońcem i pić odpowiednią ilość wody, a podczas burzy nie zatrzymywać się pod drzewami, a także zabezpieczyć rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr.