Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Budynek przychodni przy ul. Leszka po termomodernizacji - Powiat Wodzisławski

Budynek przychodni przy ul. Leszka po termomodernizacji

Termomodernizacja budynku przychodni przy ul. Leszka 10 w Wodzisławiu Śląskim dobiegła końca. Trwają tam jeszcze tylko prace porządkowe.

Budynek przychodni przy ul. Leszka po termomodernizacji

Efekty prac oglądali dzisiaj: starosta Ireneusz Serwotka wraz z członkiem zarządu Leszkiem Bizoniem,  zast. dyr PZZN Bogumiłą Kędzierską oraz naczelnik Wydziału funduszy Zewnętrznych i Zamówień Publicznych Katarzyną Lerch. Był razem z nimi również prezes spółdzielni mieszkaniowej „ROW” Jan Grabowiecki.

Zakres prac budowlanych obejmował ocieplenie stropodachu przy użyciu styropapy, ocieplenie stropodachu za pomocą płyt z wełny mineralnej w przestrzeni międzystropowej, zmniejszenie wymiarów stolarki otworowej poprzez zamurowanie i ocieplenie styropianem, częściowa wymiana okien i drzwi zewnętrznych, ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem, ocieplenie ścian piwnic styrodurem.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 790 086,24 zł brutto. Przedsięwzięcie współfinansował WFOŚiGW w Katowicach (pożyczka 412 112,00 zł i dotacja ok. 54 454,00 zł.