Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski "Budowlanka" zwycięzcą 16. edycji „Pojedynku na Słowa” - Powiat Wodzisławski

„Budowlanka” zwycięzcą 16. edycji „Pojedynku na Słowa”

23 stycznia 2019 roku w sali kameralnej rybnickiej Fundacji PGE Energia Ciepła odbył się finał 16. edycji konkursu „Pojedynek na Słowa”, w którym zmierzyli się uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim oraz z IV Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku.

pojedynek na słowa

Zmagania konkursowe poprzedził recital znakomitego aktora filmowego i teatralnego – Artura Barcisia. Przed rozpoczęciem części konkursowej jury pod przewodnictwem aktorki Marii Meyer nagrodziło najlepszych wokalistów i recytatorów tegorocznego pojedynku. Główną nagrodę w kategorii piosenka artystyczna otrzymała Wirginia Chlebowska, a jako wyróżniający się recytator nagrodzony został Filip Giemza – uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.

W finałowej rozgrywce na słowo mówione i piosenkę artystyczną zmierzyły się ze sobą dwie szkoły – Zespół Szkół Technicznych z Wodzisławia Śląskiego oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Rybnika. W emocjonującym finale pojedynku zwyciężyli uczniowie wodzisławskiej budowlanki, zdobywając główną nagrodę konkursu. Obie reprezentacje oprócz nagród rzeczowych ufundowanych przez Fundację PGE Energia Ciepła otrzymały nagrody pieniężne.

Zespół Szkół Technicznych reprezentowali: Wirginia Chlebowska, Natalia Oślizło, Natalia Pinior, Filip Giemza, Rafał Małysa i Wojciech Pełka. Młodym artystom akompaniowała na fortepianie Natalia Tomecka. Opiekunami artystycznymi drużyny byli nauczyciele ZST: Ilona Bazan i Paweł Kontny.