Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Bonnie i Clyde” w wodzisławskim Pegazie - Powiat Wodzisławski

„Bonnie i Clyde” w wodzisławskim Pegazie

W tym roku Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia. Z tej okazji Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do kina Pegaz na kultowe tytuły, niesamowite historie, ekranizacje bestsellerowych powieści. Jedną z nich jest „Bonnie i Clyde”.

Plakat - „Bonnie i Clyde” w wodzisławskim Pegazie

Opis filmu: Zmieniający paradygmaty klasyk amerykańskiego kina, którego siła rażenia nadal odbija się w filmach sensacyjnych, dziesiątki lat po premierze. W czasach Wielkiego Kryzysu, podróżując przez południowy Zachód Ameryki, Clyde Barrow i Bonnie Parker rozpoczynają wspólną, przestępczą drogę. Nikomu nie chcą wyrządzić żadnej krzywdy. Pragną jedynie przygody – i siebie nawzajem. Oboje wzbudzają sympatię, z czasem zaczynamy lubić ich coraz bardziej. Jednak nikt z nas nie był przygotowany na taką dawkę przemocy.

Seans 4 czerwca o 19:00.

„Bonnie i Clyde”100 lat Warner Bros. /gangsterski, +15, 111 min./

Bilety w cenie 14/16 zł są dostępne w kasie WCK przed seansami oraz online. Kino Pegaz mieści się w Wodzisławskim Centrum Kultury, przy ul. ks. płk. W. Kubsza 17. Szczegóły na: https://biletyna.pl/film/Bonnie-i-Clyde/Wodzislaw-Slaski

Organizator przeglądu: Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Zdjęcia: © 1967 Warner Bros Entertainment Inc., Warren Beatty and Arthur Penn.