Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Bohaterów Warszawy w Rydułtowach ukończona - Powiat Wodzisławski

Bohaterów Warszawy w Rydułtowach ukończona

Dobiegła końca trzecia z dużych tegorocznych powiatowych inwestycji drogowych. Mowa o modernizacji ul. Bohaterów Warszawy w Rydułtowach.

Bohaterów Warszawy w Rydułtowach 1

Inwestycja polegała na kompleksowej przebudowie odcinka drogi o długości prawie 1,2 km. Swoim zakresem obejmowała m.in. wykonanie nawierzchni jezdni, chodników i wjazdów na posesje, a także przebudowę odwodnienia drogi i wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Inwestycja została zrealizowana przy wsparciu finansowym pozyskanym przez władze powiatu z Funduszu Dróg Samorządowych. Przy wartości inwestycji wynoszącej ok. 2,7 ml zł niemal połowę stanowi dofinansowanie. Resztę z własnych budżetów sfinansowały Powiat Wodzisławski i Miasto Rydułtowy.

Dziś odbyło się spotkanie podsumowujące współpracę obu samorządów w zakresie inwestycji. Wzięli w nim udział m.in. starosta Leszek Bizoń, burmistrz Rydułtów Marcin Połomski, członkini zarządu powiatu Kornelia Newy, a także wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. Michał Stabla.

Bohaterow Warszawy tablica informacyjna infografika