Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Siódma edycja koncertu w rytmach bluesa już za nami! - Powiat Wodzisławski

Siódma edycja koncertu w rytmach bluesa już za nami!

Blisko 700 osób bawiło się podczas tegorocznej edycji imprezy „Blues dla niepełnosprawnych”. Gwiazdą imprezy był zespół ZYDECO FLOW.

Uczestników koncertu uroczyście przywitał wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Dawid Topol. W zorganizowanej zabawie wzięło udział około 700 osób z prawie 20 ośrodków z całego województwa i nie tylko. Jak co roku, wszyscy dali się porwać bluesowym rytmom. Były śpiewy, tańce i wspaniała zabawa, którą zapewnił zespół ZYDECO FLOW.

Imprezę poprowadziła zawodowa grupa teatralna „Korelacje”, którą tworzą osoby niepełnosprawne. Grupa Artystyczna „Korelacje” działa od stycznia tego roku. Zespół stanowią aktorzy z Rybnika, Gliwic oraz powiatów: wodzisławskiego i rybnickiego. Grupa występuje w salach konferencyjnych, na miejskich placach i skwerach. Aktorzy promują zarówno usługi komercyjne, jak i wydarzenia kulturalne i społeczne poprzez teatr uliczny, happeningi oraz krótkie przedstawienia uliczne. Uczestników „Bluesa dla niepełnosprawnych” oczarowali swym poczuciem humoru i zachęcili do wspólnej zabawy.

Podczas koncertu wystąpiła również grupa teatralno-muzyczna „Fanaberia”, działająca przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Żorach. Zespół zagrał na bębnach i innych instrumentach perkusyjnych, zapewniając tym samym niezwykłe widowisko. Żywiołowa muzyka, osadzona w kulturze etnicznej porwała widzów do tańca. Koncert uświetnił wspaniały występ wokalistki z Domu Pomocy Społecznej z Kietrza.

W koncercie, który miał charakter otwarty uczestniczyli również wolontariusze. Zarówno im, jak i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy, serdeczne podziękowania złożył Zbigniew Seemann, członek Zarządu Powiatu Wodzisławskiego, który pożegnał uczestników koncertu, zapraszając na kolejną edycję w przyszłym roku.

Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością. Porównując początki, gdzie np. w  2008 r. uczestniczyło w niej 10 ośrodków zajmujących się pomocą osobom niepełnosprawnym, tegoroczna zabawa zgromadziła chętnych z aż 19 ośrodków, m.in. z Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Żor, Raciborza, Knurowa, Raciborza oraz Skoczowa. W tym roku dołączyły również grupy z Kędzierzyna-Koźla i Kietrza, a zatem spoza województwa śląskiego.

Celem imprezy była nie tylko integracja osób niepełnosprawnych, ale również umożliwienie tym osobom prowadzenia normalnego życia oraz korzystania z powszechnie dostępnych form zabawy i rozrywki.

Organizatorem imprezy jest Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.

Zapraszamy do galerii na facebooku.