Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Bicie rekordu oraz film uczniów ZST na 100-lecie niepodległości - Powiat Wodzisławski

Bicie rekordu oraz film uczniów ZST na 100-lecie niepodległości

Dzisiaj w całym kraju o godzinie 11:11 odbyło się bicie "Rekordu dla Niepodległej", polegającego na wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”. W akcji ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy MEN wzięły udział wszystkie powiatowe szkoły. My odwiedziliśmy Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl., gdzie hymn razem z uczniami i gronem pedagogicznym odśpiewała wicestarosta Danuta Maćkowska.

bicie "Rekordu dla Niepodległej"

Oprócz wspólnego zaśpiewania czterech zwrotek hymnu narodowego oraz konkursu pieśni patriotycznej, setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polski uczniowie Zespołu Szkół Technicznych upamiętnili krótkim filmikiem. Jego autorami są Wiktoria Bartosik i Paweł Herok z klasy czwartej technikum. Przygotowali go pod opieką Grzegorza Kamińskiego – nauczyciela historii ZST.