Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Bezpłatne porady prawne tylko na telefon i online - Powiat Wodzisławski

Bezpłatne porady prawne tylko na telefon i online

Od 31 stycznia do odwołania prawnicy i doradcy, dyżurujący w punktach bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w naszym powiecie, przechodzą na zdalne świadczenie usług. Poradę będzie można uzyskać telefonicznie lub online.

prawo, Temida, sąd, porady prawne, na zdjęciiu młotek sędziowki oraz waga sprawiedliwości

Biorąc pod uwagę ogólną sytuację epidemiczną, zdecydowano o tymczasowej zmianie sposobu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu.

Do odwołania porady będą odbywać się za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (np. telefonicznie). Klienci zainteresowani poradą zdalną mogą zapisać się pod numerem telefonu 32 412 09 51 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim lub pod adresem e-mail: pomocprawna@powiatwodzislawski.pl.

Dodatkowo rezerwacji porady „na odległość” można dokonać samodzielnie o dowolnej porze za pomocą elektronicznego kalendarza wizyt Ministerstwa Sprawiedliwości: https://np.ms.gov.pl/śląskie/wodzisławski

O terminie wznowienia stacjonarnych usług nieodpłatnych porad będziemy informowali na bieżąco na stronie internetowej powiatu.