Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Bezpłatne poradnictwo dla mieszkańców powiatu wodzisławskiego - Powiat Wodzisławski

Bezpłatne poradnictwo dla mieszkańców powiatu wodzisławskiego

Stowarzyszenie Radlińskie Biuro Porad Obywatelskich rozpoczyna właśnie realizację projektu "Mini-kancelaria. Remedium na poważne problemy", który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt skierowany jest do niezatrudnionych mieszkańców miast i gmin powiatu wodzisławskiego (za wyjątkiem mieszkańców miasta Wodzisław Śląski) znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Osoby te mogą skorzystać z bezpłatnego, stałego, indywidualnego wsparcia prawnika.

W ramach projektu można skorzystać z bezpłatnych form pomocy:
•   Porady i informacje udzielane przez fachowych doradców – udzielane osobom zgłaszającym się do Biura Porad Obywatelskich w Radlinie, przy ul. Solskiego 15 (budynek policji); dyżury będą odbywały się we wtorki od 13.00 do 16.00. Aby spotkać się z doradcą nie trzeba się wcześniej umawiać – należy tylko zabrać ze sobą dowód osobisty i zgłosić się do BPO we wskazanym terminie.
•    Indywidualne stałe wsparcie prawnika, który do końca 2011 roku będzie pomagał prowadzić  sprawy osób, które zgłoszą się do BPO–  będzie doradzał na temat możliwych rozwiązań, pomagał konstruować pisma itp.

Kto może skorzystać porad specjalistów?

• osoby niezatrudnione, potrzebujące bezpłatnej pomocy prawnej lub obywatelskiej
  • mieszkańcy miast i gmin powiatu wodzisławskiego (za wyjątkiem miasta Wodzisław Śląski)

Realizatorzy projektów:
Stowarzyszenie Radlińskie Biuro Porad Obywatelskich