Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców powiatu wodzisławskiego - Powiat Wodzisławski

Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców powiatu wodzisławskiego

Na terenie powiatu wodzisławskiego będzie można skorzystać z bezpłatnych porad i badań lekarskich.

Mammografia w Godowie, 11 – 13.04.2012 r.

Centrum Onkologii w Gliwicach wraz z Urzędem Gminy Godów organizują akcją cyfrowych, bezpłatnych badań mammograficznych dla mieszkanek Godowa i nie tylko. Nie ma znaczenia adres zamieszkania/zameldowania.

Nowoczesny mammobus z cyfrowym aparatem (jedyny taki w regionie!) będzie do dyspozycji w dniach od 11 do 13 kwietnia br. Panie w wieku od 50 do 69 lat (tj. roczniki 1943-1962), które wciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii finansowanej przez NFZ, będą miały  możliwość wykonania mammografii bez wcześniejszych zapisów, telefonicznej rejestracji i oczekiwania w kolejkach.

Aby wykonać cyfrową darmową mammografię wystarczy:
– przyjść do mammobusu stojącego przy Urzędzie Gminy Godów (ul. 1 Maja 53) w wybranym dniu: 11 kwietnia (środa) w godz. od 10.00 do 17.00 lub 12, albo 13 kwietnia (czwartek, piątek) w godz. od 9.00 do 16.00,
– podać PESEL,
– jeśli to możliwe przynieść posiadane zdjęcia/płytę z wynikiem z poprzedniej/ich mammografii,
– wypełnić ankietę,
– wykonać badanie (które trwa zaledwie kilka minut), a po 3 tygodniach odebrać wynik i upewnić się, czy wszystko jest w normie.

Biała Sobota, 21.04.2012 r.

Centrum Medyczne Medhouse z Wodzisławia Śląskiego organizuje akcję „Biała Sobota”. Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem „Profilaktyka jest najważniejsza” i skierowana jest do mieszkańców powiatu wodzisławskiego.

Program przewiduje:
– spotkanie z lekarzem rodzinnym,
– badanie EKG z opisem,
– badania okulistyczne,
– badania mammograficzne (wymagana jest wcześniejsza rejestracja, ponieważ ilość badań jest ograniczona),
– badanie ciśnienia,
– badania morfologiczne (22 parametry),
– przeglądy stomatologiczne (dla dzieci i dorosłych),
– lakowanie i fluoryzacja zębów dla dzieci.

Oprócz badań lekarskich planowane są gry i zabawy dla najmłodszych, pokazy strażackie i wiele innych niespodzianek.