Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Bezpłatna pomoc prawna dla uchodźców z Ukrainy - Powiat Wodzisławski

Bezpłatna pomoc prawna dla uchodźców z Ukrainy

Stowarzyszenie "DOGMA", które na zlecenie Starostwa w Wodzisławiu Śl. prowadzi w powiecie punkty poradnictwa obywatelskiego w Wodzisławiu Śl., Gorzycach i Radlinie, uruchomiło bezpłatne telefoniczne dyżury z  zakresu pomocy prawnej dla cudzoziemców rosyjsko- i ukraińskojęzycznych.

prawo, Temida, sąd, porady prawne, na zdjęciiu młotek sędziowki oraz waga sprawiedliwości

Punkt specjalistyczny działa w ramach Punktu Nieodpłatnej Pomocy Obywatelskiej w mieście Katowice ul. Krakowska 138

Prawniczka Pani Tetiana Volts-Bryja, władająca biegle językiem ukraińskim i rosyjskim, będzie udzielała porad telefonicznie w każdy czwartek  w godzinach od 16:00 do 20:00.

Informujemy, że obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Zapisy pod numerem telefonu: 32 259 37 36 lub poprzez stronę internetową https://np.ms.gov.pl/zapisy.

Materiał wideo w języku polskim:

Materiał wideo w języku ukraińskim: