Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Bezpieczne ferie 2018 – ćwiczenia i pokazy strażackie na Balatonie - Powiat Wodzisławski

Bezpieczne ferie 2018 – ćwiczenia i pokazy strażackie na Balatonie

W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne ferie 2018”, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim przy współudziale Starostwa Powiatowego oraz MOSiR Centrum organizuje akcję prewencyjno-edukacyjną poświęconą zagadnieniom związanym z zasadami bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, ze szczególnym naciskiem na korzystanie z zamarzniętych akwenów.

W tych godzinach będzie można między innymi dowiedzieć się czego należy unikać kiedy chcemy skorzystać z naturalnej ślizgawki, jak należy się zachować kiedy pod nami załamie się lód, co zrobić po wydostaniu się z lodowatej wody. Będzie instruktaż praktyczny prezentujący trudności z jakimi należy się liczyć przy próbach wydostania się z wody na powierzchnię lodu. Zobaczyć będzie można możliwe sposoby niesienia pomocy poszkodowanym. Strażacy zaprezentują sprzęt jaki jest na wyposażeniu jednostek ochrony przeciwpożarowej wspomagający działania ratownicze na lodzie w tym sanie lodowe oraz zaawansowany technologicznie katamaran pozwalający na poruszanie się zarówno na lodzie jak i na wodzie. Oprócz tego zaprezentowana zostanie nowa 42 metrowa drabina, która od stycznia 2018 roku znajduję się w podziale bojowym wodzisławskich strażaków. Dla najmłodszych przewidziano wyjazd do góry w koszu drabiny.

Akcja skierowana jest głównie w kierunku dzieci i młodzieży, sądzimy jednak , że poruszane treści zainteresują także starszych. Przeprowadzona ona będzie 4 lutego 2018 w godzinach od 14.00 do 16.00 na wodzisławskim „Balatonie”.