Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Betlejemskie Światło Pokoju rozbłysło w starostwie - Powiat Wodzisławski

Betlejemskie Światło Pokoju rozbłysło w starostwie

Harcerze z 99 Drużyny Harcerskiej "Dzikusy" przekazali staroście wodzisławskiemu Betlejemskie Światło Pokoju. Płomień jest znakiem pokoju, wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między ludźmi. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Światło, które łączy”.

Betlejemskie Światło Pokoju

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. To coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. W tym roku harcerze ZHP odebrali światło od słowackich skautów i tym sam rozpoczęli w Polsce wielką sztafetę świetlną, która dotarła również do naszego urzędu.  Światełko przynieśli Harcerze z 99 Drużyny Harcerskiej „Dzikusy”. W zamian przedstawiciele wodzisławskiej drużyny otrzymali od starosty Leszka Bizonia słodkie upominki oraz najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe dla wszystkich harcerzy i ich rodzin.